Bitcoin trafia na 5-tygodniowy High Ahead of Q3 Earnings Season; What’s Next?

Nie było żadnego poważnego bodźca ogłoszenie, ale Bitcoin był w stanie uderzyć pięć tygodni wysoki na pierwszy dzień tygodnia.

Krypto waluta referencyjna ustanowiła śróddzienny haj na poziomie 11.736 dolarów, zanim nastroje związane z osiąganiem zysków obniżyły jej kurs wymiany. Jej cena oscylowała wokół konkretnego poziomu wsparcia w wysokości 11.500 dolarów. Wchodząc we wtorek na azjatycką sesję, BTC/USD nadal czaił się w pobliżu wspomnianego parkietu cenowego.
bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptocurrency, dollar, dxy

Handlowcy Bitcoinów wyobrażają sobie cenę wewnątrz niesamowicie przekonywującego Kanału Wschodzącego. Źródło: TradingView.com

Nagły skok ceny Bitcoina był częścią pięciodniowej passy wygranej.

Traderzy zwiększyli swoją ekspozycję w kryptokurcie w nadziei, że Kongres USA sfinalizuje drugi pakiet bodźców COVID-19. Oni również długo BTC/USD po Square, międzynarodowej firmie płatniczej, pokazali w swoich bilansach 50 milionów dolarów BTC – prawie 1 procent ich całkowitego bogactwa.

Ale efekt zapowiedzi Square osłabł, ponieważ Bitcoin próbował zamknąć ponad 11 500 dolarów w ten weekend. Jednocześnie transakcja stymulacyjna uległa kolejnemu opóźnieniu po tym, jak marszałek Demokratów House’a Nanci Pelosi odrzucił propozycję pomocy dla republikanów w wysokości 1,8 biliona dolarów.

Kombinacja Square-Stimulus zmniejszyła szanse Bitcoina na wyższą pozycję. Ale krypto waluta i tak to zrobiła, a katalizatory pojawiły się na amerykańskiej giełdzie.

Q3 Sezon zarabiania

Zwyżka powyżej 11.500 dolarów na rynku Bitcoinów zbiegła się w czasie z wiecem na Wall Street.

Wszystkie trzy główne indeksy wzniosły się wyżej podczas poniedziałkowej sesji handlowej. S&P 500 wzrósł o 57,09 punktów, czyli o 1,6%, do 3534,22, uzyskując drugą co do wysokości pozycję w pobliżu tej daty. W tym czasie Dow Jones dodał 250,62 pkt, czyli 0,9 proc. do 28837,52 pkt.

Ciężki technicznie Kompozyt Nasdaq odnotował trzeci najwyższy wynik z 2,6% rajdem, osiągając wynik 11876,26%.

Bitcoin wzrósł prawie w parze z indeksami Wall Street w poniedziałek.

Synchroniczne zyski w Bitcoin i na Wall Street wyprzedziły trzeci kwartał sezonu wypłat. Wall Street Journal poinformował, że analitycy podnieśli swoje szacunki w całym omawianym okresie finansowym.

„W związku z powolnym ponownym otwarciem gospodarki, zyski dużych amerykańskich spółek z flagowego indeksu giełdowego spadną w trzecim kwartale o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego“ – czytamy w gazecie. „Jest to poprawa w stosunku do 25-procentowego spadku prognozowanego na koniec czerwca i 32-procentowego spadku odnotowanego w drugim kwartale“.

To zwiększyło prawdopodobieństwo, że inwestorzy utrzymają swoje pozycje na akcjach. To z kolei zmniejszyło presję na sprzedaż Bitcoina, aktywa, które w marcu 2020 roku stały się kozłem ofiarnym dla inwestorów, którzy chcieli zrekompensować straty na giełdzie.
Oznaki ostrzegawcze

Ponadto, w związku z wyborami prezydenckimi w USA, które sugerują wyraźne zwycięstwo Joe Bidena, inwestorzy zaczęli oczekiwać większego wsparcia monetarnego ze strony rządu po 3 listopada.

Do tego czasu ekonomiści ograniczyli swoje prognozy, co może doprowadzić do większej zmienności zarówno na amerykańskim rynku akcji, jak i Bitcoinów.

FactSet, firma badająca prognozy analityków z Wall Street dla S&P 500, zwróciła uwagę na ryzyko w bieżącym trendzie wzrostowym. Firma Connecticut zauważyła, że 184 z 285 firm notowanych na amerykańskim indeksie benchmarkowym wycofało się z udostępniania swoich danych finansowych i prognoz.

Wywołuje to obawy o zawyżenie wyceny akcji, które później stanowiłoby znaczne ryzyko pogorszenia się sytuacji. To z kolei naraziłoby Bitcoin’a na niebezpieczeństwo zatrzymania lub odwrócenia trendu.