Bitcoin Bull Market ‚Confirmed‘ mówi PlanB jako RSI Powtarza 2016 Obniżenie o połowę.

Podniecenie buduje się wokół ceny Bitcoina, ponieważ historia zdaje się powtarzać, a analitycy przypominają sobie początek jego biegu do 20.000 dolarów wszechczasów.

Twórca prawdopodobnie najsłynniejszego narzędzia do prognozowania cen Bitcoin Era (BTC) zadeklarował, że największa krypto waluta znajduje się na rynku byka.

W tweecie z 18 sierpnia, analityk kwantowy PlanB, twórca serii modeli cenowych Bitcoinów Stock-to-Flow, powiedział, że przy wskaźniku względnym siły (RSI) 64, rynek byka został „potwierdzony“.

PlanB: BTC „wygląda na silnego“
RSI jest używany do określenia, czy Bitcoin jest wykupiony – czy sprzedany – w określonym punkcie cenowym.

Obecne zachowanie naśladuje poprzednie cykle zmniejszania ceny o połowę, w latach 2012 i 2016 oba te cykle widzą solidne wyniki RSI, które towarzyszą przebiegowi ceny krótko po samym wydarzeniu zmniejszania ceny o połowę.

„#Bitcoin wygląda na silnego, RSI 64, rynek byka potwierdzony,“ PlanB napisał.

BTC/USD zaskoczyło komentatorów, utrzymując wsparcie w wysokości 12.000 dolarów po kolejnej próbie zabezpieczenia poziomu, która nagle zakończyła się sukcesem w poniedziałek.

W czasie prasy, sytuacja zaczynała wykazywać oznaki napięcia, a upadek odbijał się zaledwie o 12.020 dolarów.

Wcześniej Cointelegraph informował o osiągnięciu konsensusu na poziomie około 13 000 USD i 14 000 USD jako kolejnych znaczących poziomów, co mogło wywołać poważny impuls w kierunku nowych rekordów wszechczasów.

Indeks walutowy USD ostrzega przed „wykrwawieniem się“
W ciągu ostatnich dwóch tygodni BTC odeszła od bezpiecznej przystani złota, ale jedna teoria zgrabnie wyjaśnia, dlaczego oba aktywa osiągnęły tak dobre wyniki.

Dolar amerykański osłabł, a według indeksu walutowego dolara amerykańskiego, bardziej znaczące załamanie może być bliskie.

Indeks mierzy siłę dolara w stosunku do walut koszyka partnerów handlowych USA. Jak zauważył analityk Mati Greenspan, wartość ta jest obecnie najniższa od dwóch lat.

Analityk Cointelegraph Markets Michaël van de Poppe opisał dalej indeks jako „rzeczywistą przyczynę siły Bitcoin’a i Gold’a“.

Kontynuując, złoty błąd Peter Schiff dał fatalne perspektywy dla USD.

„Powolny krwotok dolara trwa nadal, a indeks dolara spadł poniżej 92,50 po raz pierwszy od maja 2018 roku“ – napisał na tweeterze.

„Po złamaniu dolara dolara (4 klamki niżej), otworzy się większa rana i utrata krwi przyspieszy. Po złamaniu niżu z 2008 roku, dolar się wykrwawi“. „Po złamaniu niżu z 2008 roku, dolar się wykrwawi“.

Rezerwa Federalna jest powszechnie skłonna domagać się wyższej inflacji w przyszłości, co, jak mówili wcześniej komentatorzy, byłoby niezwykle bycze dla bezpiecznych schronisk.